Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimí část soutěže M4C 09-10 je za námi.

24. 9. 2009

Obrazek

ObrazekTak a je to za námi !! Včera posledním zápasem na podzim jsme dovršily naše působení družstva mužů B v tomto roce.

Náš tým nastupoval do soutěže opět se změnami v kádru. Nově se v našem dresu představili hráči Radovan König, Jan Navrátil a staronový člen týmu Adam Gryc. Naopak nás opustily hráči Karel Roubíček, Zdeněk Kupka a Jiří Novák. Tým výrazně omladil. Změny týmu nezměnily naše ambice ba naopak. Šli jsme do toho s jasným cílem postoupit. V naší skupině se objevily nově nám neznámé týmy jako Sokol Hostivař, Sokol Chodov či MFF C naopak zůstali tradiční naši rivalové Rapid, Junior, Vysočany B, Malešice a Bohnice. Zejména Bohnice měli být tím týmem se kterým se budeme rvát o postup a předpoklady rozhodně splnily. Stejně tak předpoklady splnil i tým na opačném konci tabulky Malešice, tradičně bez výhry. Překvapením však pro mne byl tým ObrazekJunioru (stejně tak bez výhry). Rozhodně jsem od nich čekal více.

Naše působení začalo doma s Vysočanama B. Zápas celkem vyrovnaný, ale přece jenom jsme měli pořád o krok navíc takže první výhra 3:0. Na druhý zápas jsme putovali na Pražačku proti Rapidu. Ten proti nám nastoupil posílen již výše zmiňovaným naším bývalým hráčem Jirkou Novákem. I přes některá zaváhání zejména na začátcích setů a drobné dohadování s rozhodčí, které nás stálo na čas naší koncentraci a zbytečné chyby, jsme Rapid porazili opět 3:0. Dalším soupeřem pro nás měl být doma Hostivař. Už ze soupisky se dalo vyčíst, že to nejsou žádní mladíci a my podpořeni dvěma výtězstvími jsme ani na chvíli nepochybovali o našem výtězství. Zápis do historie však nakonec byl zcela jiný. Sešli jsme se na zápas v sedmi lidech a to i s Filipem, který ještě před pár hodinami se vznášel v letadle a přilétal z dovolené. Pánové nám nedali nic zadarmo ač Obrazekjsme do nich bušili co to šlo zvedali balony bez větších problémů a nám kontrovali na útoku spíše umístěnými loby nebo ulejváním což jim v pohodě na nás stačilo a už během prvního setu se v našem týmu rozhostila nervózita, která měla za následek zbytečné nevynucené chyby všech zůčastněných a nakonec i dohady mezi hráči předevšim mezi Mírou a Sadámem. Po prohraných dvou setech se náš tým složil jak domeček z karet a bez většího odporu jsme prohráli i třetí set za příhlížení našeho největšího rivala Bohnic, které právě před chvílí vyhráli s Malešicema. Není divu, že po tomto zápase proběhla bouřlivá diskuse na téma našeho zoufalého výkonu. Přes výkend jsme přeci jenom trochu vychladli a v zápase na Albertově jsme zas hráli docela v pohodě i když s lehkým zaváháním v druhém setu jsme opět vyhráli 3:0. A na Hostivař bylo takříkajíc zapomenuto. Další zápas jsme absolvovali doma s Juniorem. Junior již od pohledu v jiné sestavě než jak jí znám začal celkem dobře a i díky naší nekoncetrované hře první set vyhrál to bylo však o Junioru vše od druhého setu jsem zas začali Obrazekhrát a zápas dotáhli do zdárného konce 3:1. Posledním zápasem pro nás měl být zápas na Chodově zde se opět ukázalo jak málo stačí k tomu, aby jsme přestali hrát. Po dvou vyhraných setech se začal Míra dohadovat se Sadámem a bylo na něm vidět  jak vypadl zbytečnými hádkami z koncentrace a samozřejmě  to nepomohlo ani celému týmu. Tohle bylo přesně to co špatně nehrající soupeř potřeboval.  Třetí set vyhrál a i když jsme do čtvrtého setu udělali změny na hřišti v podobě Filipa na náhře a nově příchozího Honzy na smeč nebylo nic platné čtvrtý set jsme prohráli taky. Za již špatné vyditelnosti nás Sadám poslal do pátého setu ten jsme naštěstí výhráli i když velmi tešně a prakticky za tmy...

Nezbývá než to vše shrnout. Máme ještě co dohánět, ale odehráli jsme až na zápas s Hostivaří docela dobrej volejbal. Pokud se nenecháme rozhádat a hrajeme svoji hru nemáme v této soutěží soupeře. Pochvala tak patří všem. Sadám i když je to "držka" dobře nahrával. Míra když zrovna se nenechal vytočit Obrazeknebo nebyl na účku si svoje taky odehrál, Michal se taky snažil seč šlo a nebýt těch jeho občasných chyb v postavení bylo by to ještě lepší. Pochválit  musím i Adama i když si myslím, že kdyby si víc věřil jako v posledním zápase tak by měl určitě na víc a to jak na útoku tak i na servisu. Honza když to měl vysoko nahrané si svoje taky uhrál a když přijímal prstama tak ten příjem byl taky velmi dobrý. Filip na příjmu hodně pomáhal jen je škoda, že díky naší docházce neměl více prostoru na liberu. Radek toho  tolik neodehrál přesto si odehrál svoje i když má taky jistě na víc. Chce si to víc věřit. No sebe chválit nebudu to ať dělá někdo jiný. Schválně nakonec jsem si nechal Rada původně to vypadalo, že snad ani s náma hrát nebude vůbec kvuli problémům s registrací, ale buďme hodně rádi, že nakonec s námi hrál. Pro mne byl příjemným překvapení čekal jsem, že se na hřišti bude více hledat, ale naopak to byl on kdo často útočil třeba i z horší pozice kdy to bylo potřeba zahrát s razancí, ale nezkazit a to si myslím, že plnil nehledě na to, že se často nebál umazat či odřít pro balon což mnohým z nás trošku dělá problém.

Co víc dodat jsme druzí v tabulce za Bohnicema. Bohnice třeste se na Jaře !!!

Pratonda

Tabulka statistiky odehraných setů v zápasech na podzim 2009

soupeř Vysočany B Rapid Hostivař MFF C Junior Chodov
hráč výhra prohra výhra prohra výhra prohra výhra prohra výhra prohra výhra prohra