28. 4. 2008

Informace o mistrovském volejbalovém zápase.

soutěž :  2.třída mužů

skupina : M2B

místo konání : volejbalové kurty SK Meteor Praha, U Meteoru 29/37, Praha 8 - Libeň

MFF D  15  12  25  25  15  3  92

sestava domácí : 9 Kaplan (K), 2 Špirk, 10 Bican, 11 Lošťák, 1 Jelen, 7 Eisenkolb, Vachta.

sestava hosté : 7 Bílek (K), 8 Horák, 4 Jandač, 10 Kročil, 2 Mašíček, 9 Neuwirth, 1 Strojil, 6 Talíř, 3 Tomášek, Vozábal

ObrazekJako vůbec prvním domácím zápasem jara vstoupilo do jarní části soutěže naše chlapské áčko svým odloženým zápasem z podzimu. Jejich nástup byl nevídaný. Svého soupeře v prvním setu porazili během 20 minut bez větších problémů 25:15. Stejně dobře si vedli i v setu druhém, který po 14 minutách získali pro sebe opět s Obrazekvelkým náskokem 25:12. V tuto chvíli to vypadalo jako jasné vítězství, ale bylo ještě příliš brzy jásat. Soupeř se během třetího setu oklepal z výprasku co dostal v prvních dvou setech a našim pomalu začaly docházet síly. Matyky nakonec získaly třetí sadu na svojí stranu jen nejtěsnějším možným rozdílem 25:23 po 24 minutách. To jim dodalo sil do dalšího klání. Ve čtvrtém setu už Meteor příliš do Obrazekšance vyhrát tento set nepustily a s přehledem srovnaly stav na sety 2:2, když zvítězily ve čtvrtém setu 25:14. Pátý set byl vyrovnaný, ale vždy měly o krůček na víc Matyky a nakonec definitivně zlomily odpor Meteor po 10 minutách, kdy zvítězily v pátém setu 15:12. Rozhodčí komentoval po skončení zápasu výkon našeho týmu slovy : " No nevěřil bych, že je necháte nakonec takhle se rozehrát !!! " Nutno ještě podotknout, že našemu družstvu chyběl jeden z hlavních tahounů celku Lachmann.